دیروز به نتایج خوبی برای کسب موفقیت رسیدم

همانطور  که در قرآن آمده موفقیت از ان خداست و توفیق می خواهد که به آن برسیم

حال آن توفیق ذچگونه بدست می آید این روایت شاید جواب آن باشد

امام حسن (ع) : ای مردم هر کس برای خدا اخلاص ورزد و سخن او را راهنمای خود قرار دهد به راهی که درست تر و استوارتر است هدایت میشود و خداوند او را برای آگاهی و هوشیاری توفیق داده و به عاقبت خوش کمک کرده است .
ایها الناس انه من نصح لله وأخذ قوله دلیلا هدی للتی هی أقوم ، ووفقه الله للرشادوسدده للحسنی . تحف العقول ، ص 229

که امام بطور صریح راه کسب توفیق و موفقیت را خیرخواه دانستن خدا می دانند

شما هم اگر مطلبی پیدا کردید درمیان بگذارید ممنون

این مطلب را داشته باشید: http://bestthinkh.persianblog.ir/post/127

بیشتر دانشمندان و نویسندگان سعی کرده اند تعریف جامع و کاملی از موفقیت ارائه دهند تا مورد استفاده همگان قرار گیرد، اما شمار فراوان این تعاریف خود موجب گردیده تا به حال توصیف دقیق و مشخصی از این کلمه در دست نباشد. تعریف شما از موفقیت چیست؟

 

آیا موفقیت گذراندن مدارج تحصیلی و اخذ مدارک علمی است؟ رسیدن به ثروت است؟ به دست آوردن پست و مقام است؟ داشتن همسری دلخواه، محیط خانوادگی آرام و فرزندانی شایسته است؟ آیا برتری! و بالاتری!! بر دیگران نشانه ی موفقیت است؟ و بالاخره آیا موفقیت این است که هنرمندی محبوب، نویسنده ای بزرگ و یا موسیقیدانی مشهور باشیم؟

یکی از دلایل عمده تعدد تعریف موفقیت برداشتهای گوناگون از این مفهوم است. بسا افرادی که به دلیل دستیابی به خواسته هایشان، خود را موفق و کامیاب می پندارند اما این موفقیت از نظر دیگران چندان ارزش و اعتباری ندارد. بنابراین موفقیت امری نسبی است و هرگز تعریفی واحد به خود نمی پذیرد.

به نظر آلفرد اوستن(Alfred Austin) «آرامش و اطمینان بهترین موفقیت است.» صاحب نظران برداشتهای متفاوتی از موفقیت دارند اما در نظر اکثریت مردم، فرد موفق کسی است که به آرزوهای خود برسد و در درون رضایت خاطر احساس کند که این خود حاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگی می باشد.

در نهایت مطلب را با این جمله به پایان می رسانیم که هیچ کس واقعن موفق نیست، مگر آنکه خوشبخت باشد و  نیز خوشبخت کسی است که کاری مفید و با ارزش انجام دهد. به این اعتبار، تعریف فرهنگ وبستر (Webster) از موفقیت به مفهوم « نیل رضایتبخش به هدف » تعریفی مناسب است.

موفقیت واقعی چیست

موفقیت همراه با حیثیت طلبی به عصبیت، نا کامی، محرومیت و نا خشنودی می انجامد. (ماکسول مالتز _ Maxwell Maltz)

می دانیم که همه برای رسیدن به موفقیت به طور خستگی نا پذیر تلاش می کنند اما به آنچه که در آرزویش هستند، دست نمی یابند. آیا مسیر را اشتباه انتخاب کرده اند؟ هدف و مقصود مشخص و روشنی نداشته اند؟ به تواناییها و امکانات خود بی توجه بوده اند؟ آیا در نیمه راه پی برده اند که هدف مورد نظر سعادتی به دنبال نخواهد داشت؟ چرا برخی از مردم پس از رسیدن به آرزوهایشان همچنان ناراضی اند؟ آیا معیارهای نادرستی برگزیده اند؟ چرا پس از رسیدن به بالاترین مقام باز هم احساس ناخرسندی می کنند؟ چرا شادیشان زود گذر و بی دوام است؟ چرا هنوز طعم کامیابی به دست آمده را نچشیده و از آن لذت نبرده، دنبال هدفی جدید هستند؟ آنها از زندگی چه می خواهند که با وجود تلاش سیری ناپذیر هرگز خشنود نیستند؟

/ 0 نظر / 14 بازدید